Gazetka Szkolna - Aktualności

20 stycznia 2019r. (niedziela)
27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jasienicy

Pięknego niedzielnego popołudnia - 13 stycznia 2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jasienicy odbył się kolejny, już 27. Finał WOŚP. Wydarzenie to rozpoczęło się o godzinie 15:00 i trwało do ok. 20:00. Celem tego kolejnego już finału było pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych oddziałów dziecięcych. Wszystkich gości przywitali Szymon Kuźnik i Aleksandra Jaworska, którzy przedstawili program i krótko opowiedzieli historię tej akcji. Finał rozpoczęły występy wokalne zwycięzców Konkursu Piosenki Anglojęzycznej, którzy przedstawili nam utwory w języku angielskim i niemieckim. Następnie na scenie mogliśmy obejrzeć pokazy grup tańca nowoczesnego „Magic Dance” prowadzonych przez panią Sarę Długosz. Tancerze i tancerki zachwycili widownię i po zakończonym występie wszyscy zgromadzeni uhonorowali grupy gromkimi brawami. Kolejnym punktem programu był koncert utworów granych przez Big Band pod batutą pana Stanisława Urbana.

O godzinie 16:00 została udostępniona ścianka wspinaczkowa, do której kolejka ciągnęła się bardzo daleko. Po raz pierwszy w szkole w Jasienicy gościliśmy Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Bielska-Białej. Dziewczyny zaprezentowały nam przepiękne pokazy akrobatyczne. Artystki zachwyciły zebranych swoim występem, który na pewno zapadł wszystkim w pamięć. Mitologia wcale nie musi być nudna, a udowodnili to uczniowie klas czwartych i piątych, którzy zostali przygotowani przez panią Iwonę Brudny! Przedstawili nam oni krótki spektakl pt. „W świecie mitów”. Publika nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami.

Następnie mieliśmy krótką przerwę, podczas której odbyła się sprzedaż darów od sponsorów. Licytację przeprowadzili: pan Piotr Kliber oraz pan Grzegorz Suchy. W tym roku można było wylicytować m.in. przejażdżkę psim zaprzęgiem, kolację z p. Piotrem Klibrem i p. Stanisławem Urbanem, niemałą myszkę z pracowni „Pepaczua”, pościel, kalendarze, ręcznie wykonane aniołki, bluzy od trenerów szkółki piłkarskiej Football Project, piłkę z podpisami siatkarzy Skry Bełchatów i wiele innych ciekawych rzeczy. W czasie sprzedaży, na scenie ustawiał się już gość specjalny naszego finału, czyli Silesian Tyrol Band z Cieszyna. Muzycy dostarczyli nam dużą dawkę dobrej muzyki i świetnej zabawy. Wszyscy byli zachwyceni ich występem.

Po chwili na scenie pojawiły się dwie kolejne roztańczone grupy - zespół VIVRE z GOK-u w Jasienicy oraz zespół LIBRA z Domu Kultury Włókniarz w Bielsku- Białej pod kierunkiem pani Izabeli Drobisz. Wszystkim ten występ zapadł w pamięć, a widownia nagrodziła zespoły gromkimi brawami. Następnie na scenie pojawili się absolwenci naszej szkoły, którzy już jakiś czas temu opuścili jej mury i wykonali znane nam wszystkim przeboje. Kolejnym punktem był występ Zespołu Instrumentalnego pod batutą pana Stanisława Urbana, który przeniósł nas w cudowny, świąteczny czas, prezentując nam piękne kolędy i pastorałki.

Na zakończenie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie pojawił się zespół Fairy Tale - laureat wielu nagród. Cała widownia była zachwycona ich występem i nagrodziła zespół brawami. W czasie całej imprezy można było kupić przepyszne ciasta przekazane przez rodziców naszych uczniów i sponsorów oraz napoje, a także cegiełkę z niespodzianką. Podczas naszego koncertu można było także wrzucić do skarbonek pieniądze. Skarbonki oklejone orkiestrowymi serduszkami trzymały wolontariuszki działające w Szkolnym Kole PCK: Dominika Kliber, Alicja Podstawny, Zuzanna Wieja oraz Natalia Łaszczak. Mogliśmy również obserwować pokazy udzielania pierwszej pomocy prezentowane przez uczniów klasy 4 SP w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz druhów OSP Świętoszówka. Jednostka OSP Świętoszówka przyjechała do nas z kuchnią polową, z której wydawano pyszną grochówkę za symboliczne kilka złotych. Na zakończenie koncertu podsumowania dokonała pani dyrektor i serdecznie podziękowała wszystkim za tak liczne przybycie i przekazywanie pieniędzy na szczytny cel.

Podczas tegorocznego finału zebraliśmy rekordową kwotę 18 006,00 zł!Zapraszamy za rok!

Kliber Dominika - klasa 8b


-----------------***********--------***********-----------------
14 stycznia 2019r. (poniedziałek)


-----------------***********--------***********-----------------
8 stycznia 2019r. (wtorek)
-----------------***********--------***********-----------------
23 grudnia 2018r. (niedziela)
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE-----------------***********--------***********-----------------
12 listopada 2018r. (poniedziałek)
Obchody 100-lecia Odzyskania NiepodległościDnia 8.11.2018 roku w ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Jasienicy odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Taka rocznica nie mogła się obejść bez wyjątkowego montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów najstarszych klas – 3a (wych. Piotr Kliber) oraz 3b (wych. Anna Strokosz), a także uczniów koła wokalnego prowadzonego przez p. Stanisława Urbana. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie również dali świadectwo bycia Polakiem.

„Wolność! Ty najpierwsza z własności człowieka, bez której inne nikną i szczęście ucieka…” pisał Adam Jerzy Czartoryski. Jak prawdziwe są te słowa, świadczy nasza historia, o której opowiedzieli Ula Błaszczeć i Szymon Kuźnik, kolejarze „Pociągu do Wolności”. Mogliśmy wysłuchać pieśni legionowych, modlitw żołnierzy, mogliśmy cierpieć pod zaborami, walczyć i umierać za Polskę i w końcu świętować okupioną krwawymi ofiarami wolność. Ta niezwykle ważna dla nas, Polaków, data pokazuje nam, że niezależnie od tego, jak tragiczna wydaje się być sytuacja, najważniejsze to nie poddawać się i walczyć do końca. Możemy być dumni z naszych przodków, a naszą wdzięczność pokazaliśmy, śpiewając „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” i w skupieniu oglądając montaż słowno-muzyczny.

Akademię uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście – przedstawiciele Rady Rodziców, reprezentant Pana Wójta, przedstawiciel Rady Gminy i inni. Wisława Szymborska pisała: „Można nie kochać Cię i żyć, ale nie można owocować…” w utworze „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” i niech te słowa będą dla nas przestrogą na przyszłość. ”. Po zakończeniu akademii nastąpiło uroczyste sadzenie drzewa na pamiątkę setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziękujemy wszystkim gościom, dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom za udział i wspólne przeżywanie tej ważnej rocznicy.

Piotr Kliber


-----------------***********--------***********-----------------
3 września 2018r. (poniedziałek)
ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZĘTYW poniedziałek 3.09.2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie pod opieką wychowawców, przygotowali część artystyczną na szczególne powitanie pierwszoklasistów oraz reszty społeczności uczniowskiej. Po dwóch miesiącach wakacji znowu przekroczyliśmy progi szkoły. Pierwsza część akademii poświęcona była rocznicy wybuchu II wojny światowej, zaś druga to wspomnienia z wakacji przedstawione w sposób humorystyczny. Wystąpił także zespół wokalny pod kierunkiem p. S.Urbana i p. P.Morawskiego.

Część oficjalna została zakończona przez panią dyrektor Jolantę Duźniak, która życzyła wszystkim sukcesów i dobrych ocen. Uroczystość uświetnili swą obecnością: proboszczowie parafii katolickiej i ewangelicko-augsburskiej oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów klas młodszych.Sabina Kliber


-----------------***********--------***********-----------------
31 sierpnia 2018r. (piątek)